Běh

Veřovská desítka

  • Zveřejněno v Běh

ver-desitka09Ráno se probouzím a chci se postavit ...moc to ale nejde - prudká bolest v koleně mi dává najevo,že je něco špatně .Proč ? Proč dnes ??? Dnes je ten nejméně vhodný den na běžeckou pauzu ...je 13.4.2013 a běží se přece VEŘOVSKÁ DESÍTKA.Myšlenky na to ,že bych se dnes nezúčastnil zaháním pryč...Dnes běžím i kdyby trakaře padaly!!! To prostě rozběhám !!!


Dorážím na sraz se Štefanem Grošem a vyrážíme společně směr Veřovice.Na místě jsme zhruba 2 hodiny před oficiálním časem startu,který je avízovaný na 11:00.
Tady je ,ale už všechno v tom největším shonu .Pořadatelé dochystávají poslední drobnosti
a čekají na nápor závodníků.Loni se zučastnilo závodu 112 běžců a běžkyň.Letos se nás tady sešlo 88.I přesto tady panuje úžasná atmosféra a organizátoři z ORLA VEŘOVICE mají vše bezvadně přichystané.Zázemí a celková atmosféra tenhle závod dělá tím co je a to úžasnou sportovní akci.Procházím mezi závodníky a potkávám tu známe tváře.Náhle v dáli zahlídnu valašský dres ...je to Zdeněk Cypra ..mířím k němu ho pozdravit.Takže ne dva ,ale tři zástupce SKVK bude mít dnes tenhle závod  Prohodíme pár slov a je čas se jít rozběhat a zahřát svaly.Jdu se rozehřát s mírným strachem co bolavé koleno na to řekne ... no moc nejásalo ..spíše se dost ozývalo,že ho přece nebudu trápit 10 kilometrovým peklem.
Pořád rozmýšlím jestli to raději nevzdát ,ale touha nad závoděním mne dostala a já to risknu.
Je 10:55 a závodníci se chystají na startovní čáře.V 11:00 se startuje a skupina 88 běžců se vydává vstříc 10 km trati.Po prvním kilometru cítím,že dnes to žádný zázrak nebude ,ale tento závod se i přesto pokusím s nějakou ctí dokončit.Zhruba na 3 km je už skupinka pěkně roztrhaná a vznikají menší skupinky nebo i osamělí běžci,kteří to mají o to horší.Na krásné rovinaté trati je vidět hodně daleko dopředu a běžec si tak může dělat představu o dění před ním.Na otočce ,která byla před Mořkovem zjišťuji ,že moji kluboví kolegové Zdeněk a Štefan
jsou cca 400 metrů za mnou.Tady už trať mění svůj charakter a skoro až do cíle se běží v sice mírném ,ale stálém stoupaní.Protože se závod běží po hlavní komunikaci a za plného provozu musí si závodník hlídat nejenom soupeře ,ale i pohyb automobilu po trati ,aby neskončil dříve než je plánováno  Po obrátce už se pořadí ustaluje a nedochází už tak k časté výměně pozic tak jako na prvních 5 kilometrech.Zhruba na 7 kilometru se připojím k závodnici Hegedusové Kateřině VZS Ostrava s kterou si až do cíle střídámé pozice a navzájem se ,, táhnem ,,
V cíli nás vítá početná skupinka fanoušku a přihlížejících.Komentátor nezapomíná hlásit jména a klubovou příslušnost dobíhajících závodníku.I přes zdravotní problémy,které mně málem s tohoto závodu vyřadili jsem doběhl na 66 místě.Cypra Zdeněk obsadil 69 místo a Groš Štefan doběhl jako 70.S touto krásnou tratí na 10 km si nejlépe poradil Jakub Bajza AK Kroměříž s časem 30:58 a tímto časem ustavil nový traťový rekord.Druhý doběhl Václav Bitala AKEZ s časem 32:26 a třetí Wróbel Tomasz oddíl MKS CENTRUM DZIEGIELÓW s časem 32:28.Nejlepší žena doběhla na 23.místě Esentierová Adéla Baláž Extreme Team Ostrava s časem 39:23.
Moc bych poděkoval pořadatelům s organizace OREL VEŘOVICE za bezchybně zorganizovaný a krásný závod ,který každoročně přiláká množství kvalitních běžců.
Velké smeknutí patří závodníkovi Marku Šimíčkovi Orel Horní Moštěnice ,který je nevidomý a tuto trať za pomoci svého vodiče zvládnul za fantastický čas 48:05.

Zdroj fotek je p.Harašta a p.Raška

Radek M.

 

Naposledy změněnopondělí, 15 duben 2013 07:10