Cyklistika

Cyklistika

Cyklistika (49)

8.ročník MINIBYKEKAPU

Poosmé se na Horečkách konal dětský cyklistický závod MINIBYKEKAP.

Sportovní klub Valašského království připravil tratě pro všechny věkové kategorie, takže si na své přišly jak nejmenší děti na odrážedlech, tak i školáci a junioři. Bouřlivou atmosféru závodů si užívaly děti i rodiče, a jejich fandění pohánělo malé závodníky k cíli. Louka naproti restaurace Rekovice byla zcela zaplněna atrakcemi, mezi nimiž se vlnila trať závodů. O startování jednotlivých kategorií se bravurně starali Áda Dudek a Marian Žárský.

Takřka hned po dojetí poslední kategorie začal medailový ceremoniál, na kterém se rozdalo téměř sto medailí. Děti obdržely ceny od sponzorů a klubu, a s prázdnou neodešly ani děti, které se neumístily na stupních vítězů. Originální dřevěná medaile patřila i jim. 

Velice děkujeme všem dětem a rodičům za účast, za úžasnou sportovní atmosféru a budeme se moc těšit na další ročník.

Veliký dík také patří Rekovicím a obci Trojanovice za občerstvení, firmě AGROCAR za úpravu tratí, Cyklosportu Prašivka za doprovodný program, Bonver Dakar projectu a firmě IPEX za skákací hrad, firmám MAXBIKE, Autocentrum Lukáš, KELLYS, SILVINI, SECTRON MOBILU, EPO machinery, Pohankovému mlýnu, Cukrárně u zvonu a dalším partnerům za podporu. Za fotografování děkujeme Janu Novotnému a Davidovi Šrubařovi. Za ozvučení patří dík Láďovi Vondráčkovi.

Za celý tým SK Valašského království 

Vlaďka Prašivková

foto:Jan Novotný

MINIBYKEKAP letos poosmé

Letošní osmý ročník MINIBYKEKAPU je naplánován na neděli 11.června 2017.

 

Opět jsou srdečně zvány děti všech věkových kategoriíí, pro které pořadatelé připraví tratě různých obtížností.

Všechny podrobnosti o tratích, startovném, registraci atd. najdete na odkazu na titulní stránce.

 

Srdečně zve Sportovní klub Valašského království

7.ročník MINIBYKEKAPU rozdal ceny 220 dětem

Krásné počasí přilákalo na 7.ročník MINIBYKEKAPU rekordní počet 220dětí. Sportovní klub Valašského království pro ně opět připravil 4druhy tratí podle věku. Zazávodit si mohly děti od 2let na odrážedlech a plastových motorkách, které ovládly asfaltovou cestu před restaurací Rekovice. Malé děti od 3 do 7let vyzkoušely jak hladký povrch asfaltové silnice, tak lehký terén při mírném sjezdu lesní stezkou. Školáky od 7 do 10let čekala trať doplněná o úsek na přilehlé louce. A poslední skupinou byli junioři 11-15let.Jejich trať vedla po Beskydských trailech, které jsou přitažlivé svým profilem. O startování jednotlivých kategorií se postarali již tradičně dětský ilustrátor Áda Dudek, lvíček Fitty a Marian Žárský. Děti se úspěšně popraly se záludnostmi tratí a za podpory rodičů a fanoušků se probojovaly až do cíle.

Organizátoři si velmi zakládají na tom, aby na stupních vítězů bylo co nejvíce dětí, proto jsou kategorie rozděleny do 28 skupin. Dokonce se letos kvůli velkému množství dětí, některé kategorie dělily ještě na 2 i 3 skupiny. Nakonec se na slavnostním vyhlášení předávaly ceny a originální medaile 92dětem. Zkrátka ale nepřišly ani ty ostatní, pro které byla také připravena medaile a drobná cena.

Děti se měly v rámci startovného možnost občertvit v nově zrekonstruované restauraci Rekovice, která pro ně připravila Valašské vdolky a limonádu. Jelikož to byla pro provoz Rekovic první zkušenost s větší akcí tohoto rázu, omlouváme se všem rodičům za případné potíže s výdejem občerstvení, a děkujeme za pochopení.

Zkrátit si dlouhou chvíli mezi závody si děti mohly ve skákacím hradě - Tatře Jamal, kterou dětem zapůjčil Bonver Dakar tým Tomáše Vrátného a také firma IPEX.

 

Poděkování patří jistě i firmě AGROCAR, který se postaral o přípravu tratě na louce a věnoval dětem krásné ceny.

Nešlo by to bez podpory firem: MAXBIKE, EPO Machinery, Městského kulturního střediska, SECTRON MOBIL, Pohankového mlýna, Cyklosport Prašivka, obce Trojanovice, města Frenštát a dalších partnerů.  Po celý den se o Vás staral tým Sportovního klubu Valašského království, který letos slaví 10let své existence.

Fotky ze závodů si můžete prohlédnout ve fotogalerii. Fotografie nafotil fotograf David Šrubař, kterému velice děkujeme.

Výsledky jsou také již k dispozici.

Velice Vám děkujeme za bohatou účast na MINIBYKEKAPU, a věříme že se opět příští rok uvidíme. Máme do dalšího roku spoustu plánů jak náš závod ještě vylepšit. Za jakékoliv Vaše dotazy,připomínky a názory jsme velmi rádi. Psát je můžete na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na facebooku.

 

MINIBYKEKAP bude letos posedmé

Letos opět Sportovní klub Valašského království pořádá dětský cyklistický závod MINIBYKEKAP. Zázemím závodu bývá okolí restaurace Rekovice, v lokalitě Horečky ve Frenštátě pod Radhoštěm.
Termín letos padl na neděli 12.června 2016

Bike Čeladná

Tak po dlouhé době jsem vyrazil na závod horských Bike Čeladná. Trať mě lákala, protože vedla přes naše krásné Beskydy. Počasí se po večerním lijáku umoudřilo, tak jsem vyrazil vstříc letošnímu poslednímu závodu.

MINIBYKEKAP 2015

Areál Horečky ve Frenštátě pod Radhoštěm v neděli 14.června patřil všem sportuchtivým dětem. Sportovní klub Valašského království totiž pro ně připravil již 6.ročník cyklistického závodu MINIBYKEKAP. Tradičně bylo zázemím závodu okolí rest.Rekovice, ale kvůli jejich rozsáhlé rekonstrukci se veškeré dění přesunulo na přilehlou louku před Rekovicemi.

Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS