Cyklistika

Silesia Bike Marathon 2013

silesia11Sobota 18. května 2013 patřila jak bikovým profíkům, tak také nadšencům v kategorii hobby, kteří přijeli změřit síly na každoročním prestižním závodě horských kol v Opavě.

Pořadatelem závodu byl cyklistický klub Bike Sport Club Opava (BSC Opava).
Pro letošní ročník byly připraveny opět dvě náročné trasy, a to ta kratší s délkou 55 km a převýšením 1200 m a delší, u které byste naměřili celých 90 km s převýšením 2200 m. U obou těchto tras museli závodníci počítat s povrchem, který byl z 90% terén a pouze 10% asfalt, takže typický mountain bike v pravém slova smyslu.
Trasa 55 km čítala přesně 699 cyklistů a cyklistek a 288 závodníků a závodnic, kteří si to rozdali na trase dlouhé 90 km. Závod se neobešel bez prudkých sjezdů v lesním terénu plných bahna, kořenů a dalších záludností, ale také až neskutečných stoupání, např. již pověstná sjezdovka u zámku Hradec nad Moravicí, podél které každoročně povzbuzuje velké množství fandů cyklistiky a burcují závodníky k lepším a lepším výkonům. Ne jinak tomu bylo i letos, ale díky ne až tak vlídnému počasí, nebyl houf diváků tak početný jako u předchozích ročníků Silesia Merida Bike Marathonu. Ten závodník, který jako první zdolal velmi těžké stoupání na již zmiňovanou sjezdovku, obdržel prestižní hodinky značky Festina a v hodnotě 6 000 Kč.
Absolutním vítězem krátké tratě na 55 km se stal již před závodem předpokládaný vítěz a to Dominik Buksa z České spořitelny – Specialized. Dlouhou trať zdolal nejrychleji Fojtík Ondra z X-sports Cannondale Koma.
Já jsem obdržel 24. místo absolutně a v kategorii celkově 12. místo.

Honza Bordovský

 

Naposledy změněnostředa, 29 květen 2013 09:29