Cyklistika

Karlovarský Pepi maraton

pepi06Sobota 25. května 2013 patřila druhému závodu z tzv. Valašskopovážské MTB série a to již 9. ročníku Karlovarského Pepi maratonu. Jak již z názvu vyplývá, centrem a dějištěm závodu se jako již tradičně staly Velké Karlovice a závodníci a jejich doprovody tak měli možnost kochat se krásnou přírodou, ale především pohledem na výborné cyklistické výkony všech 131 závodníků z České i Slovenské republiky.
Celková účast bikerů nebyla nikterak vysoká a hlavními důvody bylo jednak nepříznivé počasí, ale také velká konkurence v podobě dalších závodů v jiných regionech.

Pořadatelé, ale také doprovody závodníků přivítali a setkali se s celou plejádu skvělých bikerů a bývalých vítězů tohoto již tradičního závodu, a to například bratry Fojtíkovými, s letošního vítězem Nikola Ivonovem, který si již po startu vytvořil dostatečný náskok a tahal celou vedoucí skupinu. Místní spoléhali především na zkušeného závodníka, Svatopluka Janečku.
Letošním vítězem se stal již zmiňovaný Nikola Ivanov, který svým pronásledovatelům dal celé 2 minuty a 14 sekund. Těsné druhé místo vybojoval ve finiši Ondra Fojtík před bronzovým Karlem Hartlem.
Mezi ženami zvítězila Jana Bednaříková jako svou premiéru na Karlovarském Pepimaratonu.
V době vyhlášení vítězů a přebrání prestižní první ceny v podobě nejnovějšího odlehčeného rámu S-Works v hodnotě 25 000,-Kč svítilo krásně sluníčko, namísto toho, celý závod propršel a bikeři se museli poprat s nelehkou tratí na krátké 40 km trati a delší 50 km trati.
Závodníci se mohou těšit na 10. ročník Karlovarského Pepimaratonu, který je již naplánován na 31. května 2014 u příležitosti 300 let založení Velkých Karlovic.
Já jsem se umístil celkově 18 a v kategorii 10.
Bordy

 

Naposledy změněnoúterý, 25 červen 2013 07:25