Cyklistika

Porubajk maraton 2013

Letošní sezóna, tedy ta roku 2013, byla zahájena „starým" závodem s novým názvem.
Správně, jedná se o Porubajk 2013, známý již pět let pod názvem Škoda bike. Letošní ročník byl odlišný v tom, že sponzor v podobě Škoda Plzeň, Ostravu nepodpořil a tak bylo nutné v průběhu příprav shánět i nové sponzory. Troufám si říct, že závodníci změnu sponzorů takřka nepoznali a závod si patřičně užili, tak jako předchozí ročníky.

Sotva v Ostravě roztál sníh, další ročník Porubajku byl zde a to konkrétně v sobotu 27. dubna 2013. Zázemím závodu, tak jako každý rok, byl areál Vysoké školy báňské v Ostravě Porubě u kruhové auly Hornicko – geologické fakulty. Start závodu se jako již tradičně konal na Hlavní třídě, alias bývalé Lenince, u kruhového objezdu a cílem byl areál závodu v místě prezentace.
Závodníci absolvovali trasu v délce 36 km a ti odvážnější a vytrvalejší objeli tu, která měřila přesně 68 km, tedy skoro 2x tak delší. Cyklistům od začátku až po samotný konec závodu přálo počasí, ale to nic neměnilo na tom, že museli zvládat těžké a prudké sjezdy, ale také mnohá stoupání, např. sjezdovku v Porubě, která se v zimě mění na mezi veřejnosti velmi oblíbený ski areál.
Absolutním vítězem na dlouhé trati se stal Nikola Ivanov z cyklistického klubu XXX Bike club a druhém borcem, který úspěšně zvládl krátkou trať s délkou 36 km byl Damek Milan z klubu Caffe Nanin.
Zástupcem z domácího klubu Valašské království byl Honza Bordovský s absolutním 30. místem a 19. místem v kategorii.