Cyklistika

Na BYKEKAPU se rozdávaly mistrovské dresy

bk13-vyhl139Letošní 4.ročník BYKEKAPU, který pořádal Sportovní klub Valašského království, nesl statut "Mistrovství Valašského království". 14.července se zázemím Bykekapu opět staly Rekovice na Horečkách ve Frenštátem pod Radhoštěm.

Nabídnul opět dvě tratě - hobby a sport v okolí Horeček a Velkého Javorníku, a nenechal jediné kolo bez bláta, a jediné nohy bez únavy. O tom, že Valašsko je drsná ale krásná krajina, se mohli všichni přesvědčit na vlastní nohy, tratě byly plné těžkých stoupání a strmých sjezdů, kamenitých úseků ale i krásných lesních singltreků. 

Cílovou pásku jako první přetnul Karel Hartl (Kellys Bike Ranch Team) v čase 1:39:14 a stal se tímto "Mistrem Valašského království". Nejlepší ženou se stala Jana Čupová (Novatop Lapierre) s časem 2:44:47 a převzala titul "Mistryně VK". Ceny pro vítěze byly opět originální-valašské. Dřevěné medaile na kovovém pastorku, mistrovský dres, valašské slivovice, valašské frgály a spoustu dárků od sponzorů.

Ani letos nechyběl doprovodný program "Valaský přebor ve sprintu na šišokole", který si nenechala ujít většina organizačního týmu. Jízda na takovémto kole se podobá jízdě domů z hospody. Své prvenství v této disciplíně obhájil i letos Pavel Fryštacký, a za svůj výkon převzal valašskou slivovici.

fotky ze závodu si můžete prohlédnout zde:

výsledky najdete zde:

Naposledy změněnostředa, 08 červen 2016 08:56