Cyklistika

MINIBYKEKAP bude letos posedmé

Letos opět Sportovní klub Valašského království pořádá dětský cyklistický závod MINIBYKEKAP. Zázemím závodu bývá okolí restaurace Rekovice, v lokalitě Horečky ve Frenštátě pod Radhoštěm.
Termín letos padl na neděli 12.června 2016


Na své si na MINIBYKEKAPU přijdou děti opravdu všech všech věkových kategorií. Připraveny pro ně jsou 4 tratě. Asfaltová silnice pro nejmenší děti na odrážedlech, lehký terén pro malé děti na kolech, ale i těžší terén pro starší a zkušenější děti. Pro nejstarší kategorii 12-15let je připravena tzv.“Mistrovská trať“, na které můžou změřit své síly a vybojovat titul „Junior mistr Valašského království“. Jejich trať je vedena také po atraktivních Beskydských trailech. Největší radost dětem dělá fandění a podpora svých rodičů, kteří jsou rozmístěni po celé trati, to dodává závodům tu patřičnou atmosféru.
Jelikož jsou věkové kategorie rozděleny do 28 skupin, bývá obrovská šance umístit se na stupních vítězů, což je pro děti velmi motivační. Na medailovém ceremoniálu si pořadatelé dávají velmi záležet, a mimo bohatých cen, originálních medailí a diplomů nechybí slavnostní fanfáry a jásot přihlížejících rodičů. A zkrátka nepřijdou ani děti, které se neumístily na stupních vítězů. Od organizátorů dostanou pamětní medaili a věcnou cenu. Všudypřítomný maskot lvíček Fitty nesmí chybět u gratulací a fotografování. Patronát na celou akcí tradičně přebírá oblíbený dětský ilustrátor Áda Dudek, který bude děti řadit na startu, ale také předávat ceny.
Jsme rádi, že i po rekonstrukci restaurace Rekovice, můžeme využít zázemí této zajímavé lokality, a příjemně zkombinovat sport a příjemné posezení, a tak strávit s celou rodinou skvělou neděli. Obec Trojanovice pro závodící děti připravila občerstvení, které bude v ceně startovného.
Registrovat své děti můžete od 8 do 9:45. Start závodů je v 10:00, děti jsou seřazeny podle věku (od nejmenší kategorie)
Více informací zde:

Více z této kategorie: « Bike Čeladná MINIBYKEKAP 2015 »