Ostatní sporty

Valachyjáda 2006

  • Zveřejněno v Ostatní
valachyjada2006_1.jpg První velkú akcí, kterej sa zúčastnil Sportovní klub Valašského království byla Valachyjáda 2006 - První Valašské olympijské hry, pořádané Valašským královstvím začátkem srpna 2006 ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Díky spolupráce Mirka Prašivky se správcem VK Tomášem Harabišem sa sestavil tým nadšenců, kteří společně na kolech vezli olympijskú pochodeň po Valašském království a všecky valachy zvali na chystanú Valachyjádu. Již delší čas Mirek plánoval založení Sportovního klubu, a díky štafetě Valachyjády sa dala dohromady základní skupina budoucích členů, a tož tak vznikla skvělá příležitosť k položení základního kameňa klubu. Úkol štafety Valachyjády spočíval vabsolvování určené trasy po Valaš.království po dobu jedneho týdňa, a předávání poselstvjá o chystané Valachyjádě.

A tož v sobotu 5.srpna byla u sochy Radegasta slavnostně zapálena olympijská pochodeň, která byla svěřena do týdenního opatrování štafetě. Za pomocí běžců jednoty Sokolské absolvovala štafeta celkem 7 etap, při kterých navštívili téměř 30 obcí a měst a kvůli nepřízni počasí sa od města kměstu doslova probíjali. Ale všude byli ze srdca vítáni a dostalo sa jim milého přijetí a zaslúženého občerstvení. Vkaždém městě byla přečtena originální pozvánka na Valachyjádu a byla převzata vlajka nebo erb, které budú na hrách prezentovány.

Všeci členové štafety si tejto události náležitě užívali, a ochotně pózovali před reportéry a fotografy, pro které byli středem zájmu. Strasti deštivého počasí naštěstí koncem týdňa vystřídalo sluníčko, a také radost zblížícího sa slavnostního předání pochodně na náměstí ve Frenštátě.

Vpátek odpoledne štafeta zdolala poslednú etapu svej cesty a za velikých ovací byla slavnostně přivítána na Frenštátském náměstí. Dana Zátopová převzala od štafety pochodeň a zapálila Valašský olympijský oheň, který symbolizoval zahájení 1.valašských olympijských her.

Členové štafety byli spolu sběžci Jednoty Sokolské dekorováni stříbrnú trnkovú peckú za chrabrosť, a matka královna dala Sportovnímu klubu své požehnání. Jako poděkování věnovala štafeta panu starostovi a Matce královně dresy, které byly pro tuto příležitosť speciálně připraveny. Tímto sa dostalo Sportovnímu klubu Valašského království tej největší pocty, kterú si mohl ke svému založení jen přát.

Valachyjáda pokračovala po další dva dni, a členové Sportovního klubu sa zúčastnili sútěžních disciplín a dokonca vyhráli vkategorii jednotlivců. Díky Valachyjádě vznikla pevná základna členů Sportovního klubu a kní sa přidávajú stále další. Věříme že sa klubu bude dařiť ve své činnosti a vytvoří skvělú partu lidí kteří majú rádi sport, recesi a Valašsko.

Tož tak.

 

Naposledy změněnopátek, 12 září 2014 17:05