Ostatní sporty

Valachyjáda 2007

  • Zveřejněno v Ostatní
valachyjada2007.jpg Stejně jako loni, se členové sportovního klubu Valašského království zúčastnili Valachyjády 2007. Po celý týden 6.-10.srpna se stali štafetou, která vezla olympijský oheň po celém království a zvala všechny lidi na chystanou Valachyjádu. Ta se konala o víkendu 11.-12.srpna na náměstí ve Frenštátě.

1.den

absolvovala štafeta etapu po 5 městech. Z Frenštátského náměstí, kde byl oheň valachyjády slavnostně zapálen, vyrazila směrem ke Kopřivnici. Tady se štafeta zastavila u památné desky Emila Zátopka. Ve Štramberku byla přivítána paní starostkou a nechyběly ani tradiční Štramberské uši. Další zastávkou bylo Rybí, které štafetu překvapilo recesním přijetím. V přestrojení za sličnou blondýnu a kaplana všechny bohatě pohostili. V Novém Jičíně byla štafeta pozvána na radnici, kde se dozvěděla spoustu zajímavostí o historii města. Etapa tento den skončila v Hodslavicích.

2.den

se pokračovalo z Hodslavic do Valašského Meziříčí, kde štafetu přivítal pan starosta tradičně chlebem a solí. V Zašové se ke štafetě připojila skupina běžců a společně přivezli oheň k paní starostce. Další zastávkou byla Vidče, kde stejně jako loni zaznělo pozvání na Valachyjádu pomocí místního rozhlasu. Pak ovšem štafetu čekalo náročné stoupání na Spinu a přes Valašskou Bystřici na Dušnou, kde však štafetu překvapil silný déšť. Toho se však ogaři a dcérky nezalekli.

3.den

štafeta startovala na Dušné a čekalo ji přijetí paní místostarostky ve Vsetíně. Hřebem tohoto dne však byla návštěva Jelínkovy Valašské pálenice ve Vizovicích. Zde se štafeta seznámila s historií a výrobou tradičního lahodného moku. Trasa dále pokračovala přes Valašskou Polanku a skončila v Hovězí u Vsetína.

4.den

štafetu provázelo sluníčko i silný déšť. Startovala v Hovězí a první zastávkou byl Nový Hrozenkov, kde se štafeta neplánovaně zastavila v místním domově důchodců. Zvedli náladu babičkám a dědečkům. Pak následovalo přijetí na obecním úřadě, kde byly nabízeny vynikající frgály. Další zastávkou byly Velké Karlovice, kde štafetu přivítal pan starosta. Odtud etapa pokračovala přes Soláň na Hutisko, kde ji za silného deště pro tento den štafeta ukončila.

5.den

zbývalo štafetě zdolat poslední trasu, která startovala na Hutisku a přes Rožnov a Pinduli přijela do Frenštátu. V půl 8 večer čekalo štafetu slavnostní přijetí na náměstí ve Frenštátě, kde na převzetí louče s olympijským ohněm čekala Martina Sáblíková, a ta zapálila oheň který zahájil Valachyjádu 2007.

V 5.den se navíc štafeta rozrostla o nového člena, protože se Mirkovi Prašivkovi narodil syn Mireček. Blahopřejeme, a těšíme se až se přidá ke štafetě v příštích letech.

Víkend 11. a 12.srpna

patřil Olympijským hrám, kde naši ogaři a dcérky nesměli chybět. Však koukněte na fotky, jak se snažili.

 

 

 

 

Naposledy změněnopátek, 12 září 2014 17:05