Ostatní sporty

Frenštát v pohybu, výstava která zaujme

  • Zveřejněno v Ostatní

V úterý 10. února bylo ve frenštátském muzeu opravdu rušno. Od 17 hodin zde probíhala vernisáž unikátní výstavy Frenštát v pohybu. V prostoru velké výstavní síně instalovali pracovníci Městského kulturního střediska a muzea celkem 25 panelů, vitrín a stojících instalací, na kterých se prezentují téměř dvě desítky sportovních oddílů, klubů a organizací.

Prezentace jsou zaměřeny především na současnou bohatou sportovní činnost. Vernisáže se zúčastnila celá řada sportovních osobností, předsedů sportovních jednot a klubů i vedení města v čele se starostkou Zdeňkou Leščišinovou. V samém úvodu promluvil k přítomným také zástupce Českého olympijského výboru František Jež.

Frenštát pod Radhoštěm, je městem Jiřího Rašky, Karla Lopraise a celé řady dalších vynikajících sportovců. Jejich odkaz je i dnes ve městě stále živý. O tom svědčí široká sportovní základna sportovců, kteří působí v téměř třech desítkách oddílů. Velmi atraktivní a ucelený pohled na bohatou sportovní činnost nabízí právě otevřená výstava "Frenštát v pohybu". Město Frenštát pod Radhoštěm prostřednictvím svého kulturního střediska pořádá jednou ročně výstavu v reprezentativních prostorách frenštátského muzea. Letos se pracovníci frenštátské kultury rozhodli věnovat tento prostor sportovcům. Na vernisáži hned po úvodním hudebním vstupu žáků ZUŠ Frenštát pod Radhoštěm Marka Tragana a Anežky Vackové, odpověděli pořadatelé proč. Protože sport, kultura a cestovní ruch jedno jsou a co jiného je sport, než kultura těla. "Reakce ze strany sportovců na náš nápad uspořádat tuto, zatím nejkomplexnější výstavu, která mapuje současnou sportovní činnost v našem městě, byla úžasná. Naprostá většina oslovených sportovních organizací aktivně zareagovala a díky jejich vstřícnosti a zapojení jejich členů se podařilo vytvořit tuto velmi zajímavou a ucelenou a reprezentativní expozici," řekla organizátorka výstavy Zuzana Kalinová. Ve dvou sálech tak návštěvníci výstavy, která potrvá až do 22. března 2015, se budou moci seznámit se stručnou charakteristikou činnosti jednotlivých oddílů, k vidění jsou fotografie jak současné, tak historické, dresy, diplomy a nechybí ani medaile, poháry a další ocenění. "Už podle prvních reakcí je jasné, že tato výstava zaujme každého," dodala Kalinová.

Sportovní klub Valašského království se na výstavě také prezentuje, jak velkoformátovým panelem s fotografiemi a popisem činnosti, tak prezentací klubového dresu a pohárů.

 

 

 

 

foto: Jan Novotný

Marian Žárský
Městské kulturní středisko
Frenštát pod Radhoštěm
www.kulturafrenstat.cz

Naposledy změněnočtvrtek, 12 únor 2015 12:40