Sportovní osobnosti

Sportovní osobnosti

Sportovní osobnosti (21)

Aleš Loprais vypravil svůj závodní speciál na Dakar 2012

loprais-odjezd5.ledna 2013 odstartuje v Peru další ročník Dakaru, a Loprais team vypravil svůj nový závodní vůz "Princezna 69", tentokrát v krásné červené barvě. Úplně nové je i složení Lopraisovy posádky. Jeho navigátorem bude Belgičan Serge Bruynkens a mechanikem Radim Pustějovský.

Jiří Raška spočine na Valašském Slavíně

raskaV pátek 28. září 2012 se do Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm sjedou sportovní legendy, významné osobnosti kulturního a společenského života i široká veřejnost, aby vzdali poslední hold velkému frenštátskému rodákovi, panu Jiřímu Raškovi. Ten se vždy hrdě hlásil k Valašsku, a proto i když se hlavním místem jeho posledního odpočinku stal frenštátský hřbitov, bude část jeho ostatků uložena také na Valašském Slavíně. Jedná se o poctu, která je vyhrazena pouze výjimečným osobnostem Valašska.

Pohádka o Raškovi nekončí....

Když se 27. ledna tohoto roku konalo ve Frenštátě pod Radhoštěm rozloučení
s velkým frenštátským rodákem a sportovní legendou Jiřím Raškou řekl jeden
ze smutečních řečníků s odkazem na slavnou povídku Oty Pavla "že pohádka o
Raškovi skončila". Otázkou je, zda je tomu opravdu tak.

Frenštát se rozloučil s Jiřím Raškou

pohrebraskaUž před třetí hodinou odpolední se v pátek 27. ledna před frenštátským kinem začali shromažďovat lidé, kteří se přišli osobně rozloučit s Jiřím Raškou. Přípravy pietní akce, kterou město Frenštát pod Radhoštěm přichystalo za účelem uctění památky svého velkého rodáka, zpočátku provázely technické problémy způsobené výpadkem proudu. Vše se ale nakonec podařilo zvládnout, a tak v 16.00 hodin se před zaplněným sálem frenštátského kina zvedla historická Bartošova opona a začal pietní akt rozloučení.

Rozloučení s panem Raškou

Město Frenštát pod Radhoštěm oznamuje občanům, že v pátek 27. ledna 2012 se od 16:00 hodin může veřejnost osobně rozloučit s velkým frenštátským rodákem Jiřím Raškou v sále kina. V rámci pietního aktu se mohou občané poklonit jeho památce, položit květiny a přidat zápis do
kondolenční knihy.

Naše vzpomínky na pana Jiřího Rašku....

raskaOdchod legendy českého sportu - pana Jiřího Rašky nás zasáhl všechny. Spousta z nás měla to štěstí setkat se s ním osobně, poznat ho osobně, a být hrdí na to že je rodákem z našeho Frenštátu. Zavzpomínali jsme na setkání s ním, a pohledali fotky, o které se s vámi rádi podělíme....

Kulhavý obhájil korunu Krále cyklistiky

kral-cyklistiky47. ročník ankety Král cyklistiky byl slavnostně vyhlášen na galavečeru 10. listopadu 2011 v Brně na Výstavišti. Své prvenství obhájil Jaroslav Kulhavý. Letošní úspěchy této cyklistické hvězdy jsou úžasné: vítěz světového poháru, mistr Evropy a mistr světa. Koruna na jeho hlavě je opravdu zasloužená.

Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS